X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
אמסטרדם
מסלולי טיול באמסטרדםנקודות עניין באמסטרדםטיפים והמלצות לאמסטרדםמלון מומלץ באמסטרדםאטרקציות באמסטרדםאמסטרדם עם ילדיםלטייל בהולנדהשכרת רכב באמסטרדםשאטלים באמסטרדםטיסה זולה לאמסטרדם
 

הכפר ההולנדי קינדרדייק - Kinderdijk

קינדרדייק - מסלול קסום בין טחנות הרוח העתיקות

שעה ורבע נסיעה בלבד מאמסטרדם (חצי שעה מרוטרדם) ותגיעו לאחד הכפרים המדהימים של הולנד - קינדרדייק.  הכפר ההולנדי קינדרדייק (Kinderdijk) הוא מוזיאון פתוח לטחנות רוח, שמורת טבע, אחד המקומות שחובה לבקר בהם גם בשעות האור וגם בשעות החשיכה.

ביום תוכלו לטייל ברחבי הכפר הפסטורלי ולבקר בטחנות רוח משוחזרות להפליא, ובלילה - אז טחנות הרוח מוארות באורות צבעונים והמחזה מרהיב ביופיו, המקומיים מכנים את טחנות הרוח האלה "טחנות בהארה" והאטרקציה הזאת מצליחה למשוך אלפי תיירים מידי שנה.

הזמן עכשיו שייט מרוטרדם לקינדרדייק וחזרה >>

קינדרדייק - מסלול קסום בין טחנות הרוח העתיקות

להילחם בהצפות עם טחנות רוח

טחנות הרוח בכפר ההולנדי קינדרדייק הם סמל וההוכחה לנחישותם של ההולנדים. בקינדרדייק הוקמו מאז שנת 1740 תשע עשרה טחנות רוח שכל תפקידן היה לשאוב ולנקז את המים משטחי האדמה שיובשו ולהזרים אותם אל תעלת המים והנהר הסמוך.

תהליך ייבוש הקרקע היא מלחמתם האין סופית של ההולנדים וזאת אחת הסיבה המרכזיות שבזכותם הולנד נחשבת לממלכה הבלתי מעורערת של טחנות רוח. עד לא מזמן השתמשו ההולנדים בטחנות הרוח על מנת למנוע הצפת שטחים, כמו גם בכדי לייבש שטחים אשר עליהם יהיה ניתן להתיישב. (טחנות הרוח הצליחו לשאוב עד אלף קוב מים בדקה). כיום מרבית השאיבה נעשית במשאבות דיזל ועלות שאיבת המים וייבוש הקרקע עולה להולנדים מאות מיליארדי יורו בשנה.

בואו לטייל בין כל טחנות הרוח הקסומות

מקבץ טחנות הרוח העתיקות בקינדרדייק נחשבות לאטרקציה תיירותית והביקור בהן היא חוויה מיוחדת במינה שמתאימה לילדים ומבוגרים. הרי לא בכל יום תוכלו לסייר באווירה כפרית, שדות פתוחים, תעלות מים, שייט ונוף שכולל את הכמות הגדולה ביותר בהולנד של טחנות רוח עתיקות.

במהלך הביקור, תוכלו להיכנס אל אחת מטחנות הרוח שמשמשת מוזיאון, ולראות את הכנפיים האדירות בפעולה, לראות את המנגנון הפנימי שלה. כמו גם את החדרים בהם גרו מפעילי הטחנות.

את פניכם יקדם באדיבות הולנדית מפעיל הטחנה. הוא ישמח לענות לכל שאלה. במקום מוקרן גם סרט על פעילות הטחנה לאורך הדורות. בחודשים יולי ואוגוסט בהם מופעלות באופן זמני כל הטחנות, תוכלו לחזור במכונת הזמן ממש אל המאה ה- 18, לתקופה בה כל הטחנות היו פעילות.

לטייל בין שבילי הכפר

הכפר קינדרדייק הממוקם סמוך לרוטרדם כולל מלבד הטחנות גם תעלות מים המרשתות את האזור, וגשרים המתנשאים מעל התעלות, אדמות הביצה, השדות והמדשאות הירוקות. הכפר מלא בשבילי הליכה מקסימים בהם תוכלו לטייל להנאתכם כשאתם חווים בכל חושיכם כפר הולנדי טיפוסי.

הטחנות השוכנות באזור בו נפגשים שני נהרות: נהר הנורד ונהר הלק יוצרות יחד עימם ועם הירוק שמסביב נוף קסום ומלא שלווה. שבילי ההליכה במקום כוללים מסלולים קצרים וארוכים יותר.

מלבד הליכה ניתן לטייל במקום גם עם אופניים. הרכיבה על אופניים בין שבילי הכפר היא רכיבה פסטורלית וקלילה. מסלולי האופניים כוללים ביקורים גם בכפרי הסביבה כשקינדרדייק מהווה תחנת מוצא ונקודת חזרה.

לשוט בתעלות

הילדים ללא ספק ישמחו לשלב גם את המים בתוך הטיול הקסום בכפר. לרשותכם עומדות כמה ספינות וסירות בהן ניתן לשוט בערוצים השונים של תעלות המים, להגיע מטחנת רוח אחת לאחרת, לעבור בתוך המים בין אזורי הביצה מלאי הצמחיה. ניתן לשוט עם הסירה בתעלות המרכזיות כמו הופר פרינס או קרוזר.

כל מה שרציתם לדעת על טחנות רוח

אלה מביניכם החובבים טחנות רוח באופן מיוחד יוכלו להשתתף בסדנה מודרכת בה ילמדו על מנגנון הפעולה של טחנת הרוח, על גלגלי השיניים האימתניים שבו, בנוסף תלמדו כיצד ניתן לבצע שאיבת מים אינטנסיבית,  כפי שעשו ההולנדים בכפר וזאת רק באמצעות כוחה של הרוח.

אלה מביניכם שמתכננים להפוך למפעילי טחנת רוח בתור קריירה שניה יקבלו גם הדרכה על עבודתו של מפעיל הטחנה. במרכז המבקרים של הכפר שהוא גם תחנת השאיבה של הכפר תוכלו לעשות הפסקה במהלך הטיול ברגל או באופניים, ללמוד על פעילות תחנת השאיבה המונעת כיום בעזרת קיטור ולסיום ההפסקה גם לעשות סיבוב בחנות או לשתות משהו בבית הקפה.

שעות פעילות

הכפר ההולנדי קינדרדייק (Kinderdijk), פתוח מידי יום החל משעה 9:00 בבוקר ועד לשעה 17:30 אחר הצהרים. מידע על ביקור לילי תמצאו באתר האינטרנט של המקום.  

 

כתבות שאולי יעניינו אותך