X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
אמסטרדם
מסלולי טיול באמסטרדםנקודות עניין באמסטרדםטיפים והמלצות לאמסטרדםמלון מומלץ באמסטרדםאטרקציות באמסטרדםאמסטרדם עם ילדיםלטייל בהולנדהשכרת רכב באמסטרדםשאטלים באמסטרדםטיסה זולה לאמסטרדם
 

המוזיאון הימי הלאומי - The National Maritime

אמסטרדם - היסטוריה של עיר נמל חשובה

הים הוא חלק בלתי נפרד מחיי ההולנדים, התפתחותה של הולנד ואמסטרדם בפרט החלה כבר בתחילת תקופת הספנות, הדיג כמו גם המסחר הימי, כל אלה העלו את הולנד על המפה והובילו אותה אל תור הזהב שלה בתקופת הרנסנס.

בתקופה זו הולנד הפכה למעצמה ימית אשר התפרנסה רבות בזכות הים, הספנים ההולנדים עשו דרכם ברחבי האוקיינוס והגיעה אל מקומות נידחים אותם הפכה הממלכה ההולנדית למושבות שלה. מדינות כמו סורינאם או איי הודו המזרחיים נשלטו ביד רמה על ידי ההולנדים.

דלג על התור - קנה כרטיס למוזיאון הימי הלאומי >>

חסוך כסף - קנה כרטיס Iamsterdam - קבל כניסה למוזיאון הימי חינם >>

המוזיאון הימי הלאומי של אמסטרדם

מסחר ימי בינלאומי

נתיבי מסחר בים לסחורות, זהב, יהלומים ותבלינים חיזקו את הולנד מבחינה כלכלית, כמו גם הספנים שהגיעו לעיר הנמל אמסטרדם וחיפשו מקומות בילוי לבזבז את כספם ולשנות אווירה לאחר חודשים רבים בלב ים, כך גם נבנתה התשתית לרובע החלונות האדומים, הפאבים והברים הרבים.

ביקור במוזיאון הימי של אמסטרדם

המוזיאון הימי של אמסטרדם וכל התערוכות שמוצגות במוזיאון מספרות את סיפורם המלהיב של יורדי הים אשר הגיעו אל היבשה לא לעיתים קרובות. הן מציגות את עולמם בצורה מוחשית, אינטראקטיבית ומודרנית מאוד.

המוזיאון הימי הלאומי (The National Maritime Amsterdam) מלא בצבעים, תכנים ומוצגים ונותן למבקרים להכיר את תולדות הימאות במדינה דרך משחקי וידיאו, הצגות, אפקטים חזותיים אשר נותנים לדור הצעיר להתחבר אל עולם שונה כל כך מעולמם.

אמנם מלחים ודייגים ישנם גם היום אך אין ספק כי עולמן של אניות המפרש ומאוחר יותר הקיטור אשר עשו את דרכן אל הלא נודע שונה לחלוטין מהאניות המודרניות אשר עושות דרכן בים בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת.

גם הבניין בו נמצא המוזיאון מלא בהיסטוריה הקשורה ישירות אל עולם הים. מדובר במבנה אשר הוקם לפני 300 שנה ושימש במשך שנים רבות כמחסן בו אופסן הנשק של חיל הים ההולנדי.

במהלך השיפוץ שנעשה לאחרונה החצר כוסתה בקירות זכוכית יפהפה שבתקרתו תלויות נורות לד קטנטנות. הגעה לקראת ערב, בו נדלקות הנורות נותנת את התחושה של שמים פתוחים מלאי כוכבים.

כך ממש נראו השמים לאותם יורדי ים אשר הפליגו בספינותיהם לפני מאות שנים ונעזרו בכוכבים כבמצפן.

דלג על התור - קנה כרטיס למוזיאון הימי הלאומי >>

הילדים הופכים לספנים

בחצר המוזיאון מוצבים שלושה תרנים של הספינה אמסטרדם, ספינה של חברת הודו המזרחית ההולנדית שיצאה למסע ושקעה בתעלה האנגלית. הספינה משמשת כמוזיאון אינטראקטיבי לילדים מדהים בחדשנותו.

כאן בספינה יוכלו הילדים להתנסות בעבודת הספנות, לבקר בחלקי הספינה השונים ולקחת חלק פעיל בעזרת משחקים והדמיות .

שווה ביקור

מיקום המוזיאון במבנה היסטורי ישן ומרשים בן ארבע מאות שנה, לצד הקמת התערוכות והמייצגים בצורה מיוחדת הביאו את אנשי המוזיאון למצוא את הדרך כיצד להפוך אותו למוזיאון שובב, צעיר ומלא בהפתעות. חדשנותו הופכת אותו למקום נפלא לביקור עבור ילדים קטנים כמו גם עבור ילדים גדולים ואף מבוגרים.

שעות פעילות :

המוזיאון פתוח מידי יום החל משעה 9:00 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים

אתר הבית

 

כתבות שאולי יעניינו אותך