X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
אמסטרדם
מסלולי טיול באמסטרדםנקודות עניין באמסטרדםטיפים והמלצות לאמסטרדםמלון מומלץ באמסטרדםאטרקציות באמסטרדםאמסטרדם עם ילדיםלטייל בהולנדהשכרת רכב באמסטרדםשאטלים באמסטרדםטיסה זולה לאמסטרדם
 

מזג אוויר באמסטרדם

אמסטרדם מזג אוויר צפון אירופאי

אמסטרדם, עיר בצפון מערב אירופה המאופיינת במזג אוויר צפון אירופאי, למרות שבמרבית הימים נראה כי השמים באמסטרדם מעוננים, עדין הטמפרטורות נעות בממוצע של 5 מעלות בחורף ועד 24 מעלות בקיץ.

מיקומה של אמסטרדם בים הצפוני משפיעה על מזג האוויר בעיר ולכן בכל ימות השנה יכולים לרדת בעיר משקעים, לרוב מדובר בטפטופים קצרים, ההולנדים רגילים למזג האוויר ההפכפך ואין הם מתרגשים, לכן אל תתפעלו אם תראו את ההולנדים רוכבים על האופנים בהמוניהם גם שבחוץ יורד גשם ומטפטף.

אף על פי שמזג אויר באמסטרדם יציב, ההולנדים נהנים מארבע עונות שנה, בכל עונה משתנה הטמפרטורה וכן משתנה אורך היום, בקיץ ההולנדים נהנים מאור יום עד חצות ואילו בחורף החושך שורר כמעט בכל שעות היממה.

להתעדכן בטמפרטורה לימים הקרובים לחץ כאן >>

מזג אוויר באמסטרדם - הולנד

אמסטרדם בקיץ

עונת הקיץ באמסטרדם קצרה יחסית, הקיץ מתחיל בחודש יוני ומסתיים בחודש ספטמבר, אבל הימים מתארכים, כך לדוגמא בחודש אוגוסט כמעט ואין לילה - רוב היום יש אור בחוץ, שמטיילים באמסטרדם זה נראה קצת מוזר, חצות בלילה ואור, אבל זאת חלק מהחוויה.

הטמפרטורה באמסטרדם בחודשי הקיץ מגיעה ל – 24 מעלות ביום ו – 15 מעלות בלילה, למרות שבשנים האחרונות פוקדות את אמסטרדם גלי חום שגורמות לטמפרטורה לטפס לכדי 32 מעלות. לנו הישראלים זה נראה קריר יחסית למה שקורה בתל אביב, אבל אמסטרדם אינה ערוכה לחום כזה, במסעדות אין מיזוג אוויר והחום מורגש כמעט בכל פינה בעיר.

לעומת התיירים, ההולנדים די מרוצים ונהנים מאוד ממזג האוויר החם, ההולנדים יוצאים לפארקים, פורסים שמיכות ומנסים לתפוס כל קרן שמש.

לסיכום, למרות שמדובר בקיץ מומלץ לשים בתיק מטריה לכל מצב שלא יהיה, כי גם בחודשי הקיץ החמים כמות המשקעים באמסטרדם יכולה להגיע לכדי 100 מ"מ גשם.

אמסטרדם בסתיו

עונת הסתיו באמסטרדם מאופיינת במזג אוויר סגרירי, היום יכול להתחיל עם טפטופים ושמים אפורים, אך תוך מספר שעות הכל משתנה, מזג האוויר מתהפך – השמים הופכים כחולים, השמש מבצבצת לה החוצה אבל הטמפרטורה נשארת נמוכה יחסית : כ - 16 מעלות ביום ו – 5 מעלות בלילה.

יחד עם זאת, עונת הסתיו באמסטרדם נהדרת לטיולים, עד אמצע חודש אוקטובר היום יחסית ארוך ואפשר ליהנות ממזג אוויר נעים. בנוסף בתקופה זו מתחילה עונת השלכת ועיר אמסטרדם נראית אחרת, התפאורה של הקיץ משתנה ועיר אמסטרדם לובשת גוון אחר.

לסיכום למרות שמדובר בסתיו מומלץ לשים בתיק : לבוש חם, מעיל רוח.

אמסטרדם בחורף

עונת החורף באמסטרדם חשוכה, כמעט ואין אור יום, הטמפרטורה בחורף יורדת לממוצע של 5 מעלות, אך יחד עם זאת, ישנן מספר פעמים בהם העיר אמסטרדם מתכסה במעטה לבן ודק של שלג. החודשים דצמבר עד אמצע חודש מרץ מאופיינים במזג אוויר סוער, רוחות וגשמים.

ההולנדים ערוכים לחורף ולמזג האוויר הקר, הבתים מחוממים היטב, ההולנדים נוהגים לצאת לעבודה ולאחר מכן לשבת בבר, לשתות בירות וליהנות ממוסיקה טובה.

אמסטרדם בתקופת החורף שונה, על פניו נראה כאילו העיר לקחה פסק זמן, הפוגה של שלושה – ארבעה חודשים, אך יחד עם זאת אוהבי הקור ומזג האוויר הקודר ייהנו לטייל באמסטרדם גם בתקופת החורף. אז אפשר להתחכך עם המקומיים, לשבת בפאבים וליהנות מבירה טובה.

אמסטרדם באביב

חודש מרץ – אפריל מזג האוויר באמסטרדם משתנה לאיטו, הגשמים פוסקים, השמש נראית בשמים והפריחה חוזרת, הצבעוני, שדות הטוליפ המפורסמים של אמסטרדם נראים במלוא פריחתם, אביב הגיע לאמסטרדם ואתו הטמפרטורה עולה ל – 15 מעלות היום מתארך והלילה מתחיל אט אט להתקצר.

זאת עונה מדהימה באמסטרדם, פסטיבלים של אביב, ההולנדים יוצאים ליהנות ברחובות אמסטרדם לאחר חודשי החורף בהם נאלצו להסתגר בבתים.

מומלץ לנצל את חודשי האביב באמסטרדם, למרות שעדיין יורדים גשמים קלים, לראות את אמסטרדם מתעוררת לאחר החורף זה מראה מלבב, מראה מדהים עד שלא ניתן לתאר.

לסיכום, האביב באמסטרדם מביא עמו רוח והתחדשות, זאת תקופה נהדרת לבוא ולטייל בעיר, אך יחד עם זאת למרות שמדובר באביב מומלץ לשים בתיק : לבוש חם, מעיל רוח ומטריה.

אמסטרדם כל השנה

מזג אוויר באמסטרדם מאפשר לראות ולבקר בעיר בכל ימות השנה, למרות שבחורף קצת חשוך וקודר עדיין ניתן ליהנות מעיר יפיפייה, עיר שמאפשרת לך להרגיש שונה, תעלות מים רומנטיות, רכיבה על אופנים ברחובותיה של אמסטרדם, פארקים רחבי ידיים, פסטיבלים, ביקור במוזיאוניים, תרבות, כדורגל והבירה הם חלק בלתי נפרד מאמסטרדם. אז מה אם קצת אפרורי או מטפטף בסך הכל הטמפרטורות באמסטרדם לא נוטות להיות קיצוניות.

להתעדכן בטמפרטורה לימים הקרובים לחץ כאן >>

 

כתבות שאולי יעניינו אותך