X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
אמסטרדם
מסלולי טיול באמסטרדםנקודות עניין באמסטרדםטיפים והמלצות לאמסטרדםמלון מומלץ באמסטרדםאטרקציות באמסטרדםאמסטרדם עם ילדיםלטייל בהולנדהשכרת רכב באמסטרדםשאטלים באמסטרדםטיסה זולה לאמסטרדם
 

טלפונים חשובים באמסטרדם

רשימת חובה - צמודה לתיק המסמכים

רשימת טלפונים חשובים הוא מסמך שנדאג להדפיס אותו, לצרף אותו לתיק המסמכים,  בתקווה שלא נצטרך להשתמש בו בחופשה שלנו בהולנד. במאמר רשימת טלפונים חשובים תמצאו מידע חשוב, המלצות וטיפים למקרה ותתקלו בבעיה לא מתוכנת שתאלץ אתכם להתמודד מול אתגרים בארץ זרה.

רשימת טלפונים חשובים למטיילים באמסטרדם - הולנד

מקרים בהם אפשר להיתקל

המקרים הנפוצים ביותר בהם נתקלים תיירים בהולנד הם חלילה וחס פציעה, מחלה שמלווה בחום, תאונת דרכים, כאבי שינים, גניבת ציוד, איבוד מזוודה, דחיית מועד טיסה, כייסות, דרכון שאבד או נגנב. כמו גם ויכוח כספי עם נותן שירותים או התמודדות מול רשויות החוק.

בתי חולים ורופאים

רמת הרפואה בהולנד נחשבת לאחת הטובות באירופה, הרופאים מקצועיים והטכנולוגיה העכשווית נמצאת זמינה בבתי החולים. אך יחד עם זאת כתייר שזקוק לשירות רפואי, יהיה עליך להצטייד בביטוח רפואי לחו"ל שערכת בישראל. ולא, תאלץ לשלם מכיסך הרבה מאוד כסף.

א. מקרה חירום :

במקרה של אירוע חירום, התעלפות, אירוע לב, שבץ, התמוטטות, פציעה וכד'. עליכם לחייג את המספר 112. זהו מספר הטלפון של מוקד החירום ההולנדי שמאגד את רשויות : המשטרה, האמבולנסים ומכבי האש. במוקד יהיה עליכם לתת כתובת מדויקת והמוקדנית תישאר אתכם על הקו ותנסה להדריך אתכם מה לעשות ואיך להתנהל.

ב. בדיקה אצל רופא

במקרה ואינכם מרגישים בטוב, חליתם בשפעת מלווה בחום, כאבי גרון וכד' תמיד תוכלו להתקשר לרופא מקומי ולהיבדק על ידו. עלות הבדיקה (ללא תרופות) עומדת על סך של 50-150 יורו (תלוי ברופא). בתקווה שערכתם טרם הנסיעה פוליסת ביטוח רפואי לחו"ל,  סכום זה יוכל לחזור אליכם בניקוי ההשתתפות העצמית.

מציאת רופא באזור בו אתם נמצאים בהולנד יכולה להיעשות בעזרת פקידת הקבלה בבית המלון בו אתם שוכנים. לכל מלון ישנה רשימת רופאים, הפקידה תתקשר עבורכם לרופא, תדבר אתו ותקבע לכם תור. לחילופין במידה ואתם נמצאים באזור אמסטרדם - תמיד תוכלו לפנות בבקשה לעזרה מדר' ענת שמתמחה ברפואת משפחה, לפרטים :

טלפון : 31-0-20-6823867

כתובת : Reinaert de Vosstraat 25, 1055 CL, אמסטרדם

אתר אינטרנט : Bos en Lommer Dokters

לידיעתכם, בתי המרקחת בהולנד אינם מקבלים מרשמים של תרופות מרופא שאינו הולנדי. לכן מומלץ לפנות לרופא המשפחה בארץ טרם הנסיעה לחופשה ולהצטייד בכדורים נגד : חום, שלשול, אלרגיה כמו גם אנטיביוטיקה וכד'.

ג. רופא שיניים

במקרה חירום של כאבים או בעיות  שיניים, תוכלו לייצור קשר עם דר' מירי שאולי. דר' שאולי מנהלת מרפאת שיניים מהמובילות באמסטרדם והיא דוברת עברית לפרטים :

טלפון : 31-0-20-8119955

כתובת המרפאה : Uilenstede 512C 1183 DE Amstelveen.

אתר אינטרנט : tandartskronenburg

ד. בדיקה בבית חולים

במקרים בהם נדרשת בדיקה מקיפה ואינכם רוצים לקחת סיכונים מיותרים, תמיד תוכלו לפנות לאחד מבתי החולים בהולנד. הפינוי לבית החולים יכול להיעשות עצמאית או על-ידי שירותי האמבולנס של הולנד - במקרה הצורך חייגו : 112

להלן מספר בתי חולים בהולנד :

כתובת : Jan Tooropstraat 164, 1061 AE, אמסטרדם

טלפון : 31-20-510-8911

בית החולים : Onze Lieve Vrouwe Gasthuis

כתובת : Oosterpark 9, 1091 AC, אמסטרדם

טלפון : 31-20-599-9111

בית החולים : Ziekenhuis Bronovo

כתובת : Bronovolaan 5, האג

טלפון : 31-70-312-4141

מה עושים בזמן תאונת דרכים

במקרה של חס וחלילה תאונת דרכים, עליך לדעת שהכללים והחוקים בהולנד שונים מאלו המוכרים לנו בישראל, במיוחד שמדובר בנהיגה ברכב שכור. ולכן עליכם לפעול בהתאם:

א. מומלץ  להזמין משטרה בכל תאונה - גם אם מדובר בנזק לרכב בלבד (חברות ההשכרה מחתימות  את השוכרים על הסכם בו חייבת להיות מעורבת משטרה בכל תאונה ולו הקטנה ביותר). אי עמידה בהסכם יכולה לגרום לחברת ההשכרה להתנער מהאחריות לתאונה ולחייב אתכם בעלויות התיקון.

ב. החוק ההולנדי מחמיר מאוד בנושא נהיגה תחת השפעת אלכוהול. במידה ותמצאו נוהגים בשכרות במיוחד בזמן תאונה ההשלכות יכולות להיות חמורות מאוד לרבות מעצר, תשלום קנס והתנערות חברת הביטוח מהכיסוי הביטוחי.

ג. במידה ואינכם דוברי אנגלית, גרמנית, צרפתית או הולנדית - מסרו את גרסתכם הכתובה לתאונה בעברית בלבד או בקשו מחבר לתרגם את הגרסה לשפה אחרת.

לכן, עדיף במקרה של תאונה להתקשר עם חברת ההשכרה ממנה שכרתם את הרכב ולבקש את עזרתם. בניירת שקיבלתם, מופיעים טלפונים לשעת חירום. להלן טלפונים של החברות המובילות בהולנד

סיקס הולנד (Sixt)

כתובת : Giessenweg 20, 3044 AL Rotterdam

טלפון : 31-0-10-462-7221

טריפטי  (Thrifty)

כתובת : Kruisweg 456, 2132 LA Hoofddorp, הולנד

טלפון : 31-0-88-003-8098

יורופקאר (Europcar)

כתובת : 1118 AX AMSTERDAM, הולנד

טלפון : 31-0-20-3164190

תפקידה של שגרירות ישראל בהולנד

מטיילים רבים חושבים כי שגרירות ישראל בהולנד נועדה אך ורק לעזור לישראלים במקרה ודרכונם אבד או נגנב. אבל בפועל לשגרירות הישראלית תפקידים נוספים הקשורים בעזרה למטיילים בעלי דרכון ישראלי. אחד התפקידים החשובים הוא ללוות את האזרח הישראלי במקרה חלילה וחס אשפוז רפואי, פטירה, כמו גם מול גורמי האכיפה ההולנדים במקרה של הסתבכות עם החוק.

השגרירות אינה אמורה לשאת בהוצאות הטיפול הרפואי או הייצוג המשפטי, אלא לקשר בין המטייל הישראלי בהולנד למשפחתו בארץ. כמו גם לתרגם ולהסביר למטייל מהם האלטרנטיבות העומדות לפניו. במקרים בהם השגריר רואה מקום להתערבות נוספת הוא ישמח לעזור.

לכן במקרה ונאלצתם להתמודד מול הרשויות או בכל מקרה בו דרושה עצה, מומלץ לפנות לשגרירות הישראלית בהולנד שנמצאת בעיר האג ולבקש את עזרתם.

שגרירות ישראל בהולנד  (Embassy of Israel)

כתובת : Buitenhof 47, 2513 AH The Hague

טלפון : 31-0-70-376-0500

הקהילה היהודית תמיד מחבקת

הקהילה היהודית תמיד דואגת לחבק ולעזור לכל יהודי שזקוק לעזרה במיוחד שמדובר בבית חב"ד. באמסטרדם הרב עקיבא שליח חב"ד בעיר תמיד ינסה לתת יד וסייע.

טלפון : 31-610-442-770

מידע מורחב : בית חב"ד אמסטרדם

מוקד חירום

מוקד חירום (משטרה, מכבי אש, אמבולנס) : 112 או 0900-8844. לאתר האינטרנט : Politie

 

כתבות שאולי יעניינו אותך