X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
אמסטרדם
מסלולי טיול באמסטרדםנקודות עניין באמסטרדםטיפים והמלצות לאמסטרדםמלון מומלץ באמסטרדםאטרקציות באמסטרדםאמסטרדם עם ילדיםלטייל בהולנדהשכרת רכב באמסטרדםשאטלים באמסטרדםטיסה זולה לאמסטרדם
 

המוזיאון הפתוח בארנהיים - Open lucht Museum Arnhem

כפר מוזיאון הולנדי מהמאה ה-17

המוזיאון הפתוח בארנהיים שבמחוז חלדרלנד הולנד (Openluchtmuseum Arnhem) שוכן בתוך פארק ענק ומיוער, מלא אגמים, מפלים, טבע, בתי עץ, שדות ירוקים, כבשים ופרות שרועות באחו ואיך לא - תחנות רוח. המוזיאון הפתוח בארנהיים נמצא במרחק של שעה ורבע נסיעה בלבד מאמסטרדם (100 ק"מ) והוא אחת האטרקציות המומלצות והמיוחדת לכל המשפחה.

כפר שכולו מוזיאון

המוזיאון הפתוח בארנהיים, הוא כפר שנועד לשמר את המסורת והתרבות ההולנדית. כמו גם, להמחיש את חייהם של ההולנדים הכפריים שהתיישבו במקום החל מהמאה ה- 17 ועד היום.

גם מבלי להיכנס לעומק ולחקור את חייהם של ההולנדים המקומיים, כיף לטייל ברחבי הכפר, בין הבתים הצבועים בצבעי הטורקיז, הכחול והורדרד, לראות את הירוק, הצמחייה העשירה שבחוץ, הפרחים, הכלים החקלאיים ותעלות המים הצרות שיחד עם תחנות הרוח מהוות סמל של הולנד.

לנסוע ברכבת ממקום למקום

מלבד הליכה ברגל שהיא מהנה וכיפית, ניתן לטייל ברחבי הכפר (שהוא מוזיאון פתוח) בטראם (רכבת חשמלית) אשר עושה סיבוב בלופ כל חצי שעה, ועוצרת במספר תחנות. המסילה של הטראם היא מסילה מקורית שקיימת כבר שנים רבות.

במהלך הנסיעה ברכבת תעברו בין עצי היער, בין הבתים והשדות ותוכלו לרדת בכל תחנה ולעלות להמשיך במסע מתי שתרצו בכך, הטראם עושה סיבובים וניתן לעלות עליו בכל רגע.

לבקר בבתים של פעם

במהלך הביקור במוזיאון תוכלו לעבור מבית לבית, לראות כיצד משוחזרים הבתים של פעם באופן מדוייק. הרהיטים העתיקים, כלי האוכל, כוסות החרסינה הכחולות - לבנות, הקומקום שנראה שעוד רגע תמזוג ממנו בעלת הבית תה לכל האורחים, המטבח והמזווה אשר מלאים בירקות שנקטפו בשדה ומחכים בתוך סלי נצרים, חדרי השינה  עם המיטות של פעם.

מחוץ לבתים ישנו האסם ובו קש לבעלי החיים. בחצר תראו את כלי העבודה החקלאיים, המריצות והעגלות. ברחבי הכפר מסתובבים המדריכים (מציגים) לבושים על פי מיטב המסורת ההולנדית.

לעבור בין בעלי המלאכה

כשתעברו בין בתי המוזיאון תיתקלו בבעלי מלאכה העוסקים בעבודות מסורתיות, מלאכות שלא בקלות ניתן היום למצוא אם בכלל. בעל המלאכה אשר עוסק בהכנת גלגלים לעגלות, סנדלר אשר מכין את קבקבי העץ המסורתיים, החקלאים אשר חולבים את הפרות בשיטות המסורתיות בהן החלב נכנס הישר לדלי, המאפיה בה מכינים לחמים ומיני מאפה ולא תפספסו אותה בזכות הריח העולה ממנה, בית הקפה בו מכינים פנקייקים קטנטנים ומסורתיים.

המבקרים במוזיאון הפתוח בארנהיים מוזמנים להתנסות בעצמם במלאכות שונות כמו חליבת פרה (אמנם לא פרה אמיתית אך העיקר הכוונה...). מקום נוסף שלא כדאי לפספס הוא תחנות הרוח. מלבד המראה החיצוני הייחודי שלהן, תוכלו לראות מה קורה בפנים, את גלגלי השיניים הכבדים מסתובבים ומבצעים את המלאכה המוטלת עליהם כמו טחינת הדגנים.

המוזיאון הפתוח של הולנד במחוז חלדרלנד | Nederlands Openluchtmuseum

אמנות של פעם

בכל הכפר המקסים הזה שנקרא מוזיאון פתוח ישנו גם מוזיאון מקורה בו מרוכזות יצירות האמנות. פסלים, תמונות ושאר יצירות מאותה תקופה. יצירה יפה נוספת שאותה תראו במהלך הטיול היא שיחים מפוסלים בשלל צורות כמו עוגן של אוניה, אשר קשור קשר הדוק לחיי המקומיים או שיחים בצורת סלים - כלי שימושי ביותר בחיי האיכרים שעסקו בקטיף הגידולים שלהם.

גן משחקים וכיף גם לילדים

הילדים ללא ספק ייהנו מהמעבר בין בעלי המלכה השונים ומהנסיעה בטראם במעבה היער, אך כאשר ירצו מעט להשתעשע, בתוך שטח המוזיאון מחכה להם גם גן משחקים חמוד וצבעוני בו יוכלו להעביר זמן משחקים בכיף.

שעות פעילות :

המוזיאון הפתוח בארנהיים פועל בחודשי הקיץ מידי יום החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים.

בתקופת החורף המוזיאון פועל בסופי שבוע וחגים בלבד

 

כתבות שאולי יעניינו אותך