מרכז המבקרים של הייניקן - Heineken Experience

חוויית הייניקן

חווית הייניקן מרכז המבקרים של היינקן נקרא טעימת הייניקן אקספיריאנס (Amsterdam Heineken Experience) ולא בכדי. אמנם כאשר מגיעים לכניסה לבניין ניתן לראות בניין ישן, לא משופץ ובעל סגנון בניה של המאה ה- 19 אך במהלך הסיור במרכז במבקרים תחושו את החוויה וההתנסות בהכנה וטעימה של הבירה הטובה של הולנד.

* חווית הייניקן היא אחת האטרקציות הפופולריות של אמסטרדם - מומלץ להזמין כרטיסים מראש ולדלג על התור

קנה כרטיס לחווית היינקן - חסוך המתנה בתורים >>

הזמן שייט בתעלות אמסטרדם + כרטיס לחווית היינקן >>

הייניקן היסטוריה של בירה

הבניין בו נמצא מרכז המבקרים של הייניקן, שימש כמבשלת הבירה הראשונה של היינקן עוד כאשר היתה זו מבשלה ביתית וקטנה שנפתחה ב- 1867.

מאוחר יותר החלה המבשלה הזו לשלוח זרועות ושלוחות ולהתפתח כפי שהתפתחה. כמו בחוץ, גם בפנים המראה הוא אותנטי לחלוטין. עיצוב המקום הוא ברוח המאה ה-19 וממש ניתן לראות מול עיניכם מספר מצומצם של אנשים מערבב את הלתת, מוסיף את השמרים, הסוכר והמים (וכנראה חומרים נוספים למתן הטעם המיוחד) ולאחר מכן מבשל ומערבב תוך כדי עד לקבלת המשקה הזהוב.

הסבר מפורט על בירת הייניקן

חוויה של בירה מצליחה

עם זאת, כאשר נכנסים לעומקם של דברים ומתנסים בחוויות שיש למקום להציע החוויה הופכת למודרנית לחלוטין. בחדר אחד ניתן לראות סרט בארבעה מימדים על הכנת הבירה. בסרט ניתן ללמוד על חלק מהתהליך והעשייה גם הן בזכות אפקטים שונים ומיוחדים כמו בועות שמתפוצצות ממש מול עיניכם.

כמובן שתהליך ייצור הבירה לא מועבר רק באמצעות סרט. במהלך הביקור עוברים עם הבירה את כל התהליך החל מהיותה פרודוקטים נפרדים, דרך תהליך התסיסה, הבישול והערבוב ועד לפס הבקבוקים אשר מתמלאים ונסגרים במהירות שיא.

קנה כרטיס לחווית היינקן - חסוך המתנה בתורים >>

לקחת חלק בתהליך ההכנה

חווית היינקן מאפשרת למבקרים להתנסות בערבוב וטעימה של המשקה גם טרם הבישול שלו, לראות מתי בדיוק מוסף כל מרכיב. הכל ילווה בהסברים והדגמות.

מרכז המבקרים של הייניקן פרוש על פני ארבע קומות, בהן חדרים עם חפצים היסטוריים הקשורים בהכנת הבירה, חדר בו נתן לצפות בפרסומות וכמובן בר בו תוכלו להנות מכל המשקאות אותם מכינה החברה שבראשם כמובן  נמצאת הבירה.

לאחר היציאה מחדר הבישול בו מתערבב המשקה בדוד ענק תוכלו להצטנן מעט עם שלוש כוסות בירה שעומדות לרשותכם ללא תשלום במהלך הביקור (לא חייבים בבת אחת...). בנוסף תוכלו לרכוש בקבוק בירה פרטי משלכם וכוס של היינקן.

מרכז המבקרים של הייניקן מתבסס על המון התנסות אישית ופחות על צפיה פסיבית. תוכלו גם ללמוד ממקצוענים כיצד למזוג ולהגיש את כוס הבירה באופן מושלם.

שעות פתיחה :

בימים שני עד חמישי החל משעה 11:00 בבוקר ועד לשעה 19:30 בערב, מכירת כרטיסים עד שעה 17:30.

בימים שישי עד ראשון נחל משעה 10:30 בבוקר ועד לשעה 21:00 בערב, מכירת כרטיסים עד שעה 19:00.

בחודשים יולי – אוגוסט בימים ראשון עד שבת החל משעה 10:30 בבוקר ועש לשעה 21:00 בערב, מכירת כרטיסים עד שעה 19:00.

אתר אינטרנט: Amsterdam Heineken Experience

חווית הייניקן באמסטרדם

 

כתבות שאולי יעניינו אותך