פנורמת מסדאך בהאג - Panorama Mesdag

הציור שהפך לאטרקציה של האג

מצפה הפנורמה של חוף הים, הינו מייצג אומנותי, ציור של טיילת סכוונינגן כפי שנראתה בעיניו של הצייר מסדך ב- 1881. במצפה הפנורמה של מסדאך תרגישו כאילו אתם חלק בלתי נפרד מהתמונה המדהימה והמרהיבה והנוף שנצפה ממנה הוא נוף בראשית.

הזמן עכשיו כרטיסים לפנורמת מסדאך >>

פנורמת מסדאך - יצירת אמנות שהפכה לאטרקציה של האג

שאומנות פוגשת מציאות

ביקור במצפה הפנורמה של מסדאך (Panorama Mesdag) בסכוונינגן הוא מהן קפיצה אחורה בזמן המאפשר להציץ אל הנוף שנשקף מטיילת סכוונינגן לפני 120 שנה. כאשר אותו הנוף אבל העכשווי נמצא מחוץ למבנה של המצפה.

פנורמת מסדאך היא בעצם ציור פנורמי בגודל עצום: גובהו הוא 14 מ' ואורכו למעלה מ- 120 מ' בתמונה הנראית כמציאות תוכלו לראות את הים עם סירות הדייגים העוגנות בו, בתי העיירה הנמוכים והרחובות הרחבים וגם את החוף רחב הידיים בו נהנים האנשים מן השמש הנעימה בשילוב עם מוצגים ממשיים כמו : חול ים, חלקי עצים וצמחייה.

הציור כל כך עוצמתי עד שניתן ממש להרגיש את האוירה ואת ההנאה שחווים אותם אנשים על החוף. הציור המקסים של מצפה הפנורמה, עד כמה שהדבר מפתיע, צוייר על ידי מסדך, אשתו ומספר עוזרים תוך ארבעה חודשים בלבד.

אודות הנדריק וילם מסדאך

הנדריק וילם מסדך נולד בשנת 1831, אביו אספן אומנות ידוע. כבר בילדותו הראה מסדך הילד משיכה עזה לאומנות והוריו דאגו שיקבל חינוך מתאים. בהתבגרותו ולאחר שסיים את לימודיו השתלב מסדאך בעסק המשפחתי. אך יחד עם זאת המשיך לצייר כתחביב בלבד.

בשנת 1864 נפטר אביו והותיר אחריו ירושה גדולה שאפשרה למסדאך להתמסר לאהבתו הגדולה - אומנות הציור. מסדך יצא לבלגיה ולמד ציור, הוא חזר להאג ובשנת 1876 ייסד את אגודת הציירים של הולנד.

בכדי להבטיח את תחזוקת פנורמת מסדאך, פתח הנדריך בשנת 1910 קרן משפחתית וכך העביר את צוואתו לשאת במשימה הכבדה לשימור ותחזוקת פנורמת מסדאך לדורות הבאים. הנדריק וילם מסדאך נפטר בשנת 1915.

חוויה קסומה

פנורמת מסדאך, היא אטרקציה תיירותית אומנותית המושכת אליה אלפי מבקרים מידי שנה, ציור פנורמת מסדך מציע למבקר חוויה קסומה שחושפת את נוף בראשית של אזור חוף הים, כמו גם מורשת תרבותית וייחודית.

שעות פתיחה

מצפה הפנורמה של סכוונינגן פתוח מידי יום החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים.

בחג המולד ויום המלכה המוזיאון יהיה סגור

לפרטים נוספים: אתר הרישמי

 

כתבות שאולי יעניינו אותך