פסטיבל הטוליפ באמסטרדם - Tulip Festival Amsterdam

ליהנות מפריחת הצבעוני באמסטרדם

פריחתו המוקדמת השנה של פרח הצבעוני באמסטרדם מבשרת את פתיחת עונת הצבעוניים ופסטיבל הטוליפ השמיני. החל מתאריך ה- 19 בינואר 2019 ועד סוף חודש מאי - המבקרים בעיר אמסטרדם יחשפו לעשרות זנים בשלל צבעים של פרח הטוליפ המפורסם שיהיו מוצבים בעשרות לוקיישנים בעיר (200,000 צבעונים). אל החגיגה הגדולה תצטרף בתאריך 21 במרץ 2019 גם פתיחתם של גני קוקנהוף (Keukenhof) אליהם תוכלו להגיע עד ה- 19 במאי.

הזמן כרטיסים לגני קוקנהוף - דלג על התור >>

טיילו בשדות של פרחים בגני קוקנהוף - סיור למשך 6 שעות - יציאה מאמסטרדם >>

בתמונה: אישה רוכשת זר פרחי צבעוני | Photo By: TPN/VidiPhoto

לטייל בהולנד בעונת פריחת הצבעוני...

פריחתו של פרח הצבעוני - הפרח המזוהה ביותר עם הולנד, היא סיבה נהדרת להגיע לטייל בהולנד. כאמור, עונת פריחת הטוליפ מתחילה לקראת סוף חודש ינואר ונמשכת עד סוף חודש מאי במהלכה נצבעים אזוריה הכפריים של הולנד בשלל צבעי הקשת.

פרחי הצבעוני מכסים דונמים שלמים של שדות וצובעים אותם בצבעי אדום, כתום, ורוד, צהוב ועוד. השנה זו השנה השמינית ברציפות בה לא רק המרחבים הכפריים של הולנד נצבעים בצבעים המרהיבים אלא, במסגרת פסטיבל הטוליפ באמסטרדם (Tulip Festival Amsterdam) גם העיר הגדולה אמסטרדם נצבעת בשלל צבעים.

לצבוע את העיר אמסטרדם בשלל צבעים

מארגני פסטיבל הטוליפ באמסטרדם שמו להם למטרה להחזיר את הצבעוני אל העיר הגדולה. והחל מחודש ינואר מאות אלפי פרחי צבעוני מזנים וצבעים שונים יכסו את העיר אמסטרדם, ליתר דיוק פרח הטוליפ יככב ב-85 לוקיישנים שונים בעיר. בצלי הצבעונים הונחו עוד בעונת הסתיו בתוך עציצי ענק וגם בתוך שטחים פתוחים ברחבי העיר. כעת הגיע הזמן לראות את התוצאות שיגיעו מאותם בצלים שהונחו במגוון מקומות במרכז אמסטרדם, צפונה ודרומה.

כיכר דאם (Dam Square), הרייקסמוזיאום (Rijksmuseum), מוזיאון המדע נמו (Science Center NEMO), מוזיאון ואן גוך (Van Gogh Museum), מוזיאון הרמיטאז' (Hermitage Museum), וכמובן, איך לא - מוזיאון הצבעוני (Amsterdam Tulip Museum), הם רק חלק קטן מהמקומות בהם תוכלו ולראות את הפרח המלכותי והקסום הזה פורח בצבעיו המרהיבים. מארגני הפסטיבל בנו מסלולים לאורכם ניתן ללכת או לרכוב על אופניים ולצפות בפריחה המופלאה של הצבעונים.

זה הזמן לקחת מפה של העיר אמסטרדם הכוללת סימון האתרים המרכזיים בהם נשתלו פקעות הצבעונים ולשוטט ברחבי העיר, בין הגנים, הפארקים, הכיכרות, הרחובות, המוזיאונים והמבנים היפים של אמסטרדם בעקבות הפרח המזוהה עימה ביותר ושההיסטוריה של אמסטרדם קשורה אליו קשר הדוק.

הזמן כרטיסים לגני קוקנהוף - דלג על התור >>

טיילו בשדות של פרחים בגני קוקנהוף - סיור למשך 6 שעות - יציאה מאמסטרדם >>

פסטיבל הטוליפ של אמסטרדם | Photo By: John Lewis Marshall

הבהלה לבצל: שיגעון הצבעונים אז וגם היום

לא רק היום פרח הצבעוני זוכה לתשומת לב מיוחדת בהולנד. ההולנדים והאירופאים בכלל התאהבו בו מיד כאשר הגיע אליהם במאה ה- 16. כמו דברים מרתקים אחרים, גם בצל הצבעוני הגיע לראשונה לאירופה מקונסטנטינופול בעקבות מסע.

הצבעוני קישט את גניה של תורכיה בשלל צבעים ולכן משך את תשומת ליבו של האירופי אשר טייל בה והוא החליט להביא עימו בצל אחד. מכאן הדברים התגלגלו כך שהצבעוני הפך לסמל העשירים והאצילים אך הדבר לא נגמר בכך. בצלי צבעוני החלו להיסחר בבורסה של אמסטרדם ושל ערים נוספות. במיוחד זכה לכבוד הזן הנדיר שנקרא "המשנה למלך".

פסטיבל הצבעונים הקסום לוקח את המבקרים למסע בזמן אל המאה ה- 17 בה הייתה אמסטרדם אחוזה בטירוף שנקרא שיגעון הצבעונים. ללא ספק - גם היום מטיל הפרח הזה את הקסם והכישוף שלו.

בנוסף לפסטיבל הטוליפ - זה בדיוק הזמן הנכון להזמין כרטיסים לביקור באחד האטרקציות המרהיבות ביותר בהולנד: גני קוקנהוף המפורסמים, מידע מורחב : גני קוקנהוף

 

כתבות שאולי יעניינו אותך