מרקן - Marken

כפר דייגים שליו לשפת המים

בתי עץ ירוקים בנויים על תלוליות עפר, סמטאות קסומות, תעלות מים וגשרונים, ברחבי הכפר מרקן תראו את ההולנדים המקומיים מטיילים בשלוות נפש, לבושים במיטב הביגוד המסורתי וכפכפי העץ. באופק מרחבי הים, ספינות הדייגים ובית המגדלור המפורסם. ברוכים הבאים לכפר הדייגים מרקן (Marken Netherlands) שבהולנד.

שירות למטייל במרקן: בתי מלון מומלצים | הזמן מראש סיורים במרקן | הזמן רכב שכור בהולנד

כפר הדייגים מרקן בהולנד

כפר דייגים שהיה פעם אי

מרחק נסיעה קצר של חצי שעה בלבד מאמסטרדם ותגיעו אל אחד מכפרי הדייגים הקסומים. כפר דייגים קטן שעד שנת 1957 היה מנותק מהולנד ונחשב לאי בודד שנאלץ להתמודד מול אימתני הטבע שאיימו להציף אותו.

כיום כפר הדייגים מרקן (Marken Netherlands) נחשב לאחד הכפרים המתויירים בהולנד, כפר שהצליח לשמור במשך יותר ממאה שנים על צביון חיים עם גוון אותנטי מסורתי. המראה של הבתים הציוריים, כמו גם התחושה של כפר דייגים מרתק על אי בלב ים מושך אליו מבקרים מכל העולם שמשוטטים בסמטאות, פוקדים את בתי הקפה, המסעדות, האטרקציות וחנויות המזכרות.

הטבע במלוא הדרו - טיול רגלי סביב האי

אתם יכולים לעשות סיור מהיר של שעה בין הרחובות, תעלות המים ובתי העץ המדהימים, לשבת בבתי הקפה וליהנות ממאכלי רחוב ואז לחזור עם המעבורת לוולנדם. או לחילופין לנצל את הביקור בכפר הדייגים מרקן לטיול בטבע, חוויה שמתאימה לכל המשפחה.

הביקור בכפר הדייגים מרקן היא הזדמנות יוצאת דופן לטיול רגלי סביב האי. אז תוכלו לחוות את הטבע במלוא הדרו. לצפות בבעלי החיים, הצמחייה והנופים המרהיבים. הטיול סביב האי לוקח כשעתיים - שלוש, אורכו כ-8 קילומטרים של טבע עוצר נשימה - מומלץ מאוד.

מרקן צביון חיים אותנטי מסורתי

הנמל וסירות הדייגים

קשה להיות שבע מהנוף שנשקף מהנמל של כפר הדייגים מרקן. מרחבי הים, השחפים ועוצמת הטבע מורגשת בכל נשימה ומבט. בנמל של מרקן עוגנות סירות הדייגים, יכטות וספינות מפרש. מסביב הנמל מוקף בבתי עץ ירוקים, מסעדות ובתי קפה בהם תוכלו ליהנות מתפריט מגוון לצד מאכלי רחוב טיפוסיים כדוגמת ההרינג המפורסם, דגים מעושנים ופנקייק הולנדי.

מעל הכל משקיף המגדלור

בהולנד ישנם עשרות מגדלורים, אחד היפים והמרשימים הוא המגדלור של מרקן (Marken Lighthouse). המגדלור ניצב בגובה של 51 מטר מעל פני הים, הוא נבנה בשנת 1839 ומאז שנת 1970 נחשב לאנדרטה מקומית.

המגדלור נמצא בקצה של שונית עפר, משקיף אל-עבר מרחבי הים הפתוח. הביקור במגדלור מרשים מאוד במיוחד לאלה שזאת הפעם הראשונה שלהם.

המגדלור של כפר הדייגים מרקן

סיור במפעל כפכפי העץ - Clog Makers

זה קצת מטעה לקרוא לבית העץ המרשים - מפעל לכפכפי עץ הולנדיות, אבל שנכנסים לתוך המבנה ורואים את מכונות החריטה ומאות זוגות כפכפי העץ שתלויים מסביב, אי אפשר להישאר אדישים. כפכפי העץ הם אחד מסמליה הבולטים של הולנד והביקור בבית המלאכה האותנטי, כמו הסיפור המרגש של המשפחה שמצליחה להעביר במשך דורות מאב לבן את אומנות הכנת כפכפי העץ מחממת את הלב.

מוזיאון מרקר - Marker Museum

מוזיאון מרקר מציג את חיי ההולנדיים הכפריים במרקן מאז תחילת המאה ה-19. לצד האוספים הקבועים של המוזיאון, מארח המוזיאון גם תערוכות מתחלפות של אומנים הולנדים מקומיים. במקור הבית בו שוכן המוזיאון שימש למגוריה ש משפחת דייגים עד שנת 1932 .

הבית האופייני הוא ליבת המוזיאון, כאן תמצאו צלחות עם הדפסים כחולים מקשטות את הקירות, הריהוט, כלי הקרמיקה, מצעי המיטה והארונות, הכל נראה כאילו הזמן עמד מלכת ואוטוטו... יגיעו בני המשפחה ויכנסו בדלת.

המוזיאון שוכן בכתובת : Kerkbuurt 44 והוא פתוח החל מתחילת חודש אפריל ועד סוף חודש אוקטובר החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים. (בימי שישי מ-12 בצהרים ועד 16:00 אחר הצהרים).  למידע מורחב: Marker Museum , טלפון : 31-299-601-810

ביקור משולב בשני כפרי דייגים וולנדם ומרקן

את הטיול לכפר הדייגים מרקן מומלץ לשלב ביחד עם כפר הדייגים וולנדם, לשני הכפרים יש מסורת מיוחדת ואווירה שונה אך יחד עם זאת הם משלמים אחד את השני ומאפשרים לאלפי התיירים לקבל תמונה רחבה על חיי הדייגים ההולנדים. המעבר בין שני הכפרים יכול להיעשות ברכב שכור, תחבורה ציבורית או בעזרת מעבורת "מרקן אקספרס" שמוסיפה לטיול אטרקציה חווייתית נוספת. (מידע מורחב ראו : מעבורת מרקן אקספרס)

 

כתבות שאולי יעניינו אותך