רחוב החלונות האדומים - Red Light District

רובע החלונות האדומים באמסטרדם, המקום שבו נערות עובדות

רחוב החלונות האדומים (Red Light District) באמסטרדם הוא אחד המקומות המתויירים, נקודת עניין וחיי לילה שאסור לפספס לכל מי שמחפש אטרקציות באמסטרדם. לרובע החלונות האדומים יש היסטוריה ארוכה ואין זה פלא שהוא מקורב לנמל אמסטרדם. בעבר יורדי ים ומלחים היו נוהרים אל זרועותיהן של ה"נערות העובדות" בכל פעם שספינתם עגנה בנמל אמסטרדם, וכידוע נמל אמסטרדם היה מרכז מסחר עולמי. כיום לצד חלונות הראווה המוארות באורות אדומים תוכלו למצוא: בתי קפה, מסעדות, ברים ועוד שפע מקומות בילוי

מזמינים מראש: סיור ברחוב חוויתי בחלונות האדומים >>

מוקד משיכה לתיירים...

אמרתם אטרקציות באמסטרדם אמרתם רחוב החלונות האדומים, וכבר יותר מ-100 שנים מהווה רובע החלונות האדומים של אמסטרדם מוקד משיכה עבור תיירים ומקומיים כאחד. הליברליות שכל כך מייחדת את הולנד משאר מדינות העולם מוצאת את ביטויה היטב ברחוב החלונות האדומים, שם ממתינות להן "נערות עובדות" אשר משלמות מיסים לממשלת הולנד ונהנות מחברות באיגוד מקצועי הנקרא "החוט האדום".

איגוד החוט האדום שומר על זכויותיהן, מסדיר את חובותיהן ודואג ליחסי הציבור שלהן בקרב הציבור (יש יותר מ-25 אלף נערות עובדות, חלקן מקומיות חלקן מהגרות). שימו לב, הכול כאן חוקי, באמסטרדם הזנות מוסדרת בחוק, הן עובדות ברישיון ובפיקוח רפואי ואיגוד היצאניות המקצועי דואג אף להשכלתן של הבנות.

רובע החלונות האדומים באמסטרדם

חלק מחיי הלילה של אמסטרדם

כאמור, רחוב החלונות האדומים מספק מענה מושלם לכל מי שמחפש אטרקציות באמסטרדם. מועד ההגעה המומלץ לרובע החלונות האדומים הוא לעת ערב. בשעות הערב אפשר לראות היטב את התכונה סביב האזור, ואז גם האורות האדומים המפורסמים נדלקים. חשוב לציין כי חל איסור לצלם וכדאי מאוד לכבד איסור זה.

כיום רחוב החלונות האדומים הוא רחוב בטוח שנמצא במרחק הליכה קצר ממרכז אמסטרדם. בשנים האחרונות רובע החלונות האדומים שינה במקצת את אופיו ולצד "הנערות העובדות" ניתן למצוא שפע של מקומות בילוי, כמו: מסעדות, בארים וכד'.

חלון מואר באדום ברחוב החלונות האדומים

 

כתבות שאולי יעניינו אותך