גן החיות ארטיס באמסטרדם - Artis Zoo Amsterdam

נטורה ארטיס מגיסטרה : גן החיות המלכותי של אמסטרדם

ארטיס (Artis Royal Zoo Amsterdam) גן החיות המלכותי של אמסטרדם מזמין אתכם למסע מרתק בין מאות מינים וזנים של בעלי חיים באחד מגני החיות הוותיקים והמרשימים בהולנד. גן החיות ארטיס ממוקם בלב ליבה של אמסטרדם. מדובר באחת האטרקציות המתאימות לכל גיל. אטרקציה שבהחלט אסור לכם לפספס באמסטרדם.

גן החיות נטורה ארטיס מגיסטרה מהווה מתחם זואולוגי מרשים בו תוכלו למצוא בית פרפרים (Vlinderpaviljoen) מרהיב ביופיו, עולם הים המופלא (Artis Aquarium) בו ניתן לצפות במאות מיני דגים וחיות ים אחרות, מתחם היונקים (Kleine-Zoogdierenhuis) וכן מוזיאון מיקרופיה (Micropia) מוזיאון מדעי ליצורים חד-תאיים (מיקרואורגניזם).

לעקוף את התור: אני רוצה כרטיסים לגן החיות ארטיס >>

ארטיס - כך נולד גן החיות מהוותיקים של אירופה

לפני כמעט מאתיים שנה, הולנד הייתה מעצמה ימית, בליבה של תקופת הזהב המאופיינת בגילויים נועזים ומסעות מרתקים בהם הספנים ההולנדים ביקרו ביבשות לא מוכרות והביאו עימם חזרה להולנד מפלאי העולם הנסתר חיות אקזוטיות שלא נראו כמוהם.

בשנת 1831 החליטו לאסוף את החיות אל מתחם אחד אליו הוזמנו התושבים להגיע ולצפות במינים שונים של בעלי חיים אקזוטיים שלא היו מוכרים עד אז כמו: פינגווינים, כלבי ים, ג'ירפות, גמלים ועוד. כך נולד גן החיות ארטיס קיצור לשם: Natura Artis Magistra (או בעברית: הטבע הוא המורה של האמנויות)

שער הנשרים בכניסה לגן החיות ארטיס באמסטרדם

תכנן את הביקור בגן החיות ארטיס

כאמור, גן החיות ארטיס מחולק למתחמים זואולוגים שונים בהם תוכלו לבקר במהלך הסיור. מומלץ לשריין לגן החיות ארטיס מינימום שלוש שעות ובמידה ותרצו להיכנס גם למוזיאון מיקרופיה (צריך לרכוש כרטיס כניסה בנפרד) להוסיף שעה נוספת לפחות.

לעקוף את התור: אני רוצה כרטיסים לגן החיות ארטיס >>

מאות זני חיות בגן החיות של אמסטרדם

מה מצפה בגן החיות ארטיס

בכניסה לגן החיות ארטיס יקבלו את פניכם הנשרים המוזהבים שנמצאים בשעריו, באותו הרגע הטו אוזן והקשיבו לצווחות ולציוצים. רוב הסיכויים שהם מגיעים מסלע הקופים. זהו סלע ענק וחיים עליו קופי מקוק יפני קטנים. אי אפשר לפספס את סלע הקופים מאחר וילדים רבים צמודים אליו ועוקבים בדריכות אחר כל תעלול או משחק בין גורי הקופים החמודים.

בנוסף לקופים הכוללים גם אורנגאוטנים ושימפנזים, ניתן לראות בעלי חיים רבים מכל קצוות תבל אשר מצליחים לחיות ואף ליהנות מחייהם באמסטרדם השונה בתנאי המחיה מיבשת המקור שלהם.

כלוב זכוכית משוריינת

מבעד לכלוב זכוכית משוריינת תוכלו להרגיש כמה שיותר קרוב משפחת החתולים. למשפחת החתולים ייצוג מכובד בגן החיות ארטיס. יש בו חיות מרשימות מהמשפחה המופלאה הזו כמו טיגריסים, פנתרים, אריות ועוד.

לאורך כל הסיור בגן החיות ארטיס תוכלו להבחין כי מעליכם חגות בכל העת ציפורים ממינים שונים המעופפות באופן חופשי וצובעות את הגן בצבעיהן.

נמר מאחורי זכוכית משוריינת בגן החיות ארטיס באמסטרדם

ביתן הפרפרים של ארטיס (Vlinderpaviljoen)

בביתן הפרפרים של גן החיות ארטיס תוכלו לשוטט להנאתכם בין מאות מיני פרפרים מרהיבים בגדלים וצבעים שונים שמעופפים להם בחופשיות. קחו את הזמן להתבונן בפרפרים שעומדים על העלים והפרחים. חפשו את הפקעות מהן יצאו בקרוב פרפרים חדשים. זה מקסים לראות את היצורים היפיפיים ולחשוב שרק לפני כמה שבועות הם היו בצורה של זחל שהפך לפקעת ("גולם") ועכשיו הוא פרפר חופשי.

ביתן הפרפרים בגן החיות ארטיס באמסטרדם

עולם הים של גן החיות ארטיס (Artis Aquarium)

עולם הים הוא עשיר וצבעוני, בואו להתבונן במאות מינים של דגים בשלל צבעים וגדלים ששוחים בהנאה באקווריומים. חקרו את כוכבי הים, סוסני הים ושאר החיות המדהימות שחיות בשקט ושלווה שמסביבן דגי ענק, כרישים, כלבי ים ועוד שלל חיות מים שגרות להן יחד בעולם הים של גן החיות ארטיס.

הפנינג קיץ בגן החיות ארטיס

בימי שבת בחודשי הקיץ יוני, יולי, אוגוסט גן החיות ארטיס פתוח עד לשקיעה (22:00-23:00) בלילה ומתכנן הפנינג לכל המבקרים הכולל פעילויות לילדים ולמבוגרים: הרצאות, הופעות ואווירה נהדרת. בואו להתרווח על המדשאות של גן החיום ארטיס לעשות פיקניק משפחתי, להזמין פיצות, שתייה וכד' מהמטבח המקומי של גן החיות.

מוזיאון מיקרופיה

מוזיאון מיקרופיה (Micropia) הוא מוזיאון מדעי ליצורים חד-תאיים (מיקרואורגניזם) שנמצא במתחם גן החיות אבל הכניסה אליו אינה כלולה בכרטיס הרגיל לגן החיות ארטיס. במידה ותרצו לבקר במוזיאון המדעי המסקרן הזה ולהרגיש מדען וחוקר למספר שעות - רכשו כרטיס משולב לגן החיות ארטיס ומוזיאון מיקרופיה. למידע מורחב : מוזיאון מיקרופיה

סמוך לגן החיות ארטיס...

סמוך למתחם גן החיות ארטיס תוכלו למצוא אטרקציות נוספות אשר מוכיחות עד כמה הטבע הוא המורה של האמנויות כמו:

מתחם הפלנטריום של אמסטרדם - ארטיס פלנטריום (Artis Planetarium) ביקור בפלנטריום יחשוף בפניכם את הסודות הכמוסים של היקום. למידע מורחב : הפלנטריום של אמסטרדם

הגן הבוטני - הורטוס בוטניקוס (Hortus Botanicus) בו גדלים צמחים מכל העולם, לרבות צמחים טרופיים הגדלים בחממות ובתנאים מיוחדים. למידע מורחב : הגן הבוטני של אמסטרדם

שעות פעילות :

בתאריכים 1 לנובמבר עד 29 לפברואר החל משעה : 09:00 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים

בתאריכים 1 למרץ עד 31 לאוקטובר החל משעה : 09:00 בבוקר ועד לשעה 18:00 בערב

בחודשים יוני, יולי ואוגוסט בימי שבת גן החיות יהיה פתוח עד שקיעה החמה (22:00-23:00 בלילה)

אתר אינטרנט : Artis Zoo

 

כתבות שאולי יעניינו אותך