הארמון המלכותי של אמסטרדם - Royal Palace of Amsterdam

ארמון בית המלוכה ההולנדי

הולנד מדינה קסומה בעלת היסטוריה מרתקת במהלכה חוותה תקופות של עושר, עוצמה, יוקרה ותרבות, תקופה הידועה גם בכינוי "תקופת הזהב ההולנדית". בדומה לשכנותיה האירופאיות גם בהולנד פועל עדין בית מלוכה שתפקידו ייצוגי ובראשו עומד המלך וילאם-אלכסנדר  (Willem-Alexander).

את בית המלוכה ההולנדי משמשים שלוש ארמונות, אחד מהם הוא הארמון המלכותי של אמסטרדם (Royal Palace of Amsterdam) שניצב בכיכר דאם (Dam Square), הכיכר המרכזית של העיר.

הזמן כרטיסים מראש לארמון המלוכה ועקוף את התור >>

סיור בחדרי הארמון המלכותי של הולנד

מבית העירייה לארמון מלכותי

הארמון המלכותי של אמסטרדם נבנה במהלך המאה ה-17 על ידי ג'ייקוב ואן קמפן (Jacob van Campen) במטרה לשמש כבניין בית העירייה. הארמון בולט בארכיטקטורה שלו ובחזית המפוארת. במרכז חזית הארמון הפונה לכיכר דאם מרפסת ענקית פתוחה ממנה ניתן לצפות על הכיכר. המבנה המפואר ששידר יוקרה ועוצמה "צד את עינו" של מלך הולנד לואי נפוליאון שהחליט בשנת 1808 להפוך אותו לארמונו המלכותי.

מבנה הארמון המלכותי של הולנד בכיכר דאם

ביקור בארמון המלכותי של אמסטרדם

פנים הארמון המלכותי של אמסטרדם מפואר מאוד. החדרים והאולמות מעוטרים בעבודת פיסול ועיטור, מעשה ידיו של ארטוס קוולין (Artus Quellien) והציורים המרהיבים מעשה ידם של הציירים המפורסמים: חוברט פלינק (Govert Flinck) ופרדיננד בול (Ferdinand Bol). הריהוט המקורי של המלך נפוליון נשמר בקפידה ונברשות ענק מוצגות לראווה.

רשמית הארמון המלכותי משמש לאירוח ראשי מדינות ואורחים חשובים שהגיעו לעיר אמסטרדם, אירועי יום המלך (עד לאחרונה נקרא: יום המלכה), כמו גם לארוחות ערב מפוארות, טקסים, תערוכות חשובות, חלוקת פרסים ועוד.

בואו לסייר בחדרי הארמון המפוארים

בשנים האחרונות הוחלט לפתוח את הארמון ההיסטורי והמרתק הזה גם לקהל הרחב וכיום פוקדים את הארמון מידי יום אלפי תיירים שמסיירים בין חדרי הארמון, האולמות ומתרשמים מהפאר וההיסטוריה יוצאת הדופן.

הכניסה לארמון המלכותי של אמסטרדם חייבת ברכישת כרטיס, התורים ארוכים אבל ההמתנה שווה ומומלץ מאוד לבקר בארמון. (לתשומת ליבכם, קיימת אופציה לרכוש כרטיסים מראש ולדלג על התור).

הזמן כרטיסים מראש לארמון המלוכה ועקוף את התור >>

פסלים ועיטורים בארמון המלכותי של אמסטרדם

נקודות עניין מסביב לארמון ....

מחוץ לארמון בכיכר דאם ימתינו לכם עגלונים חבושים כובע צילנדר שיציעו לכם סיור חווייתי בכרכרה רתומה לסוסים. בנוסף תוכלו להיכנס למוזיאון השעווה של מאדאם טוסו שנמצא בסמיכות וכן לאטרקציה שכובשת את אמסטרדם "ריפליס תאמינו או לא" והצינוק של אמסטרדם. מאחורי הארמון בבניין מדהים בסגנון ניאו גותי נמצא בית הכלבו המפורסם - מרכז קניות מגנה פלאזה (Magna Plaza).

אתר אינטרנט: Royal Palace Amsterdam

 

כתבות שאולי יעניינו אותך