הולנד פס טריוואגו - השוואת מחירים ברוכים הבאים לאמסטרדם אוהדי הכדורגל של הולנד תחנות הרוח של הולנד הופעות באמסטרדם הדולפינריום - עולם הים של הולנד האי טסל - מסע מרתק בצפון הולנד הולנד ארץ האופניים

רכבות הקיטור - hoorn medemblik

כתובת: Van Dedemstraat 8, הולנד, Hoorn
טלפון: 31-0-229-214-862+

נסיעה ברכבת קיטור, אוניית קיטור וביקור במוזיאון רכבות הקיטור של להולנד לפני 150 שנה

האטרקציה המקסימה הזאת תיקח אתכם למסע ייחודי בעזרת אמצעי תחבורה עתיקים: רכבת קיטור ואוניית קיטור (museumstoomtram), כלי תחבורה שניתן לראות בעיקר בספרים ובסרטים. מסע הרכבת מתחיל בעיירה הורן צפונית לאמסטרדם עד לעיירה מיידמבליק וממיידמבליק ועד לאיקנהויזן ממשיך המסע באניית קיטור.

כל מי שקרא את ספריהם של סופרים מאותה תקופה (הגדולים) או לחילופין צפה בסרטי תומס הקטר בטלוויזיה (הקטנים ואולי גם הגדולים...) יתמלא סקרנות לשוטט בין קטרים וקרונות עתיקים, לראות כיצד מוסיפים פחם בוער שיתן את הדלק לנסיעה וכמובן לנסוע בכלי הזה אשר עמוד העשן היוצא ממנו נראה למרחק.

דרג את בית העסק:
0 קולות [ממוצע: 0]
אתר הבית שלח לחבר הדפס
X

מתחילים בשיטוט במוזיאון הרכבות

אם הגעתם להורן ברכבת מאמסטרדם, תעברו על גבי גשר שיוביל אתכם אחורה בזמן מן הרכבות המודרניות של היום היישר אל מוזיאון רכבות הקיטור של הורן (museumstoomtram). אוסף רכבות הקיטור, הקטרים והקרונות, כמו גם ריחו של הפחם הבוער שלא ניתן לפספסו יעידו שהגעתם למקום הנכון.

במוזיאון רכבות הקיטור תוכלו לשוטט בין הקרונות והקטרים העתיקים ובעלי הצורה המיוחדת, להשתתף בסדנה שבה עוסקים בעבודות השחזור של הקטרים והקרונות או לצפות בנהג הרכבת בהכנות לקראת הנסיעה. ניתן להשתתף בפעילויות כמו העמסת ארגזים או חלוקת הדואר שהגיע. והנה, תנור הפחם מתמלא, הכרטיסן שורק את שריקתו ו... לדרך.

הנסיעה מהורן למיידמבליק

לאחר שהתרווחתם במקומותיכם ברכבת, בה תרגישו כמו בעולם אחר, תתחיל הנסיעה. אל תצפו לנסיעה במהירות של 100 קמ"ש ויותר כמו ברכבות בימינו. אחרת תסיימו את המסע תוך רבע שעה בערך... הקצב בו נוסעת הרכבת הוא הקצב של פעם. הרכבת לא טסה בין הרים ובין סלעים אלא נוסעת לאט, עוברת מכפר לכפר, דרך השדות הפורחים בשלל צבעים (אם זו עונת האביב, אחרת תצטרכו להסתפק בשדות ירוקים), הבתים הקטנים, הפרות הרועות באחו וטחנות הרוח בכל מקום- הולנד במיטבה. והנה, לאחר כשעה תגיעו אל העיירה המקסימה מיידמבליק.

מיידמבליק- ממוזיאון האפייה לאניית הקיטור

מיידמבליק היא עיירה חביבה בה תוכלו להסתובב ולטייל מעט. אחת האטרקציות בעיירה היא מוזיאון האפייה. במיוחד למתעניינים בקונדיטוריה ואפיה זהו גן עדן ממש. בעל המוזיאון אסף במשך שנים פריטים הקשורים לאפיה: מכונות שונות, קופסאות, תבניות ומה לא. כל אלה בשילוב ריח נפלא של עוגיות בתנור יגרום לכולכם הנאה רבה. לאחר זלילה קצרה של מאפים חמים. זה הזמן להמשיך לתחנה הבאה במסע- אניית הקיטור.

הפלגה רגועה ממיידמבליק לאינקהויזן

כעת הגיע הזמן להרגיש, גם אם בקטן מאוד, כיצד הרגישו אלה שהפליגו ימים ושבועות על גבי אניית קיטור. האנייה תיקח אתכם דרך ימת זאודר אל העיירה אינקהויזן. במהלך ההפלגה תוכלו להנות מהמים, הנוף והשמש (אם זהו יום שמשי). מהאניה תרדו בסמוך למוזיאון הפתוח של אינקהויזן. המוזיאון המיוחד הזה הוא מוזיאון חי אשר האנשים בו משחזרים מגוון פעילויות של פעם: עישון  דגים, ייצור מטאטאים, ייצור חבלים ועוד. גם אתם תשתתפו כמובן בפעילויות ותחוו כיצד נראו החיים בהולנד של פעם, כולל העיסוק הבלתי פוסק בייבוש שטחי ים ומאבק בסכנת ההצפות.

את היום המקסים הזה תסיימו בנסיעה ברכבת (הפעם רכבת של ימינו) היישר להורן.

מלון באזור מיידמבליק - היכנסו >>

השכרת רכב בהולנד  - היכנסו >>

דמי כניסה

עלות דמי הכניסה משתנה בהתאם למסלול שנבחר, ביקור במוזיאון, נסיעה ברכבת קיטור, הפלגה באוניית קיטור וכד'.

המלצות על רכבות הקיטור - hoorn medemblik:
אין המלצות לעסק זה
הוסף המלצה רשימת המלצות