הולנד פס טריוואגו - השוואת מחירים ברוכים הבאים לאמסטרדם אוהדי הכדורגל של הולנד תחנות הרוח של הולנד הופעות באמסטרדם הדולפינריום - עולם הים של הולנד האי טסל - מסע מרתק בצפון הולנד הולנד ארץ האופניים

מפעל הגבינות בוולנדם - Cheese Factory Volendam

כתובת: Haven 25, הולנד, וולנדם
טלפון: 31-0-299-350-479+

הגבינות ההולנדיות המשובחות של וולנדם

בכפר הדייגים וולנדם, בין הסמטאות הצרות והמקסימות, לבין בתי הקפה, המסעדות וחנויות המזכרות נמצא מפעל הגבינות ההולנדיות המשובחות המקומי. מחלבת הגבינות היא חלק מכפר הדייגים וולנדם ומפורסמת בזכות הגבינות הנהדרות בעלות ארומה מושלמת וטעמים מופלאים.

הביקור במחלבת הגבינות של וולנדם היא חוויה משולבת של סיור במפעל הגבינות בוולנדם וקבלת הסבר מרתק על תהליכי הכנת הגבינות לסוגיהם, סיור במוזיאון הגבינות והצצה אל האוסף המרשים של כלים בהם נהגו להכין את הגבינות לפני מאות שנים והחלק האחרון והמרגש של הסיור, בו תשתמשו בחוש הטעם ותוכלו להתענג ממבחר הגבינות המשובחות שהמחלבה מייצרת.

דרג את בית העסק:
0 קולות [ממוצע: 0]
אתר הבית שלח לחבר הדפס
X

סיור במפעל הגבינות

מסע במפעל הגבינות של וולנדם הוא לימוד חווייתי, במהלך המסע תחשפו לכל תהלכי הכנת הגבינות החל מהשלב בו נבחרות הפרות ההולנדיות המשובחות, תנאי גידולם - שמשפיע על טעמו ואיכותו של החלב. כך לדוגמא תגלו כי הפרות בהולנד מלחחות עשב טרי באחו (אצלנו בישראל הפרות אוכלות חציר), ולכן החלב משבח יותר וכך גם הגבינות.

כחלק מהסיור במפעל תקבלו הסברים כיצד מכינים גבינה, מדוע צריך 10 ליטר חלב בכדי להכין קילוגרם אחד של גבינה משובחת. וכן תלמדו לזהות את סוגי הגבינות, ההבדלים ביניהם וכיצד ניתן לשלוט על טעמה של הגבינה, לקבוע את הארומה שלה על ידי שימוש בעשבי תיבול, כמו גם תהליכי ההבשלה של הגבינות. (ישנן גבינות שמשך ההבשלה שלהם מגיע לשנים רבות). והטעם .... תענוג אמיתי.

מוזיאון הגבינות

מוצרי החלב הם הנפוצים ביותר בתפריט התזונה של העולם המערבי, אבל האם פעם תהיתם כיצד הכל התחיל ? של מי היה הרעיון לקחת חלב צאן או בקר ולהכניס אותו לתפריט המזון. על שאלות אלו ונוספות תוכלו לקבל תשובות במהלך הביקור במוזיאון הגבינות של וולנדם ששוכן בקומת המרתף של המפעל.

הגבינה התגלתה בטעות (כמו הרבה דברים אחרים בהיסטוריה), לפני למעלה מ-6,000 שנים על די נוודים. זאת אומנם לא הייתה הגבינה המושבחת שאנו אוהבים ואוכלים היום, אבל בהחלט מאותו הרגע התפתחה תעשיה של מחלבות הגבינה.

במוזיאון תוכלו ללמוד על הדרך המסורתית בה נהגו להכין גבינות לפני מאות שנים בהולנד. וכיצד הפכו את החלב לשמנת ואת השמנת לגבינה הולנדית משובחת. במוזיאון אוסף ייחודי ומרשים של חפצים, כלי עבודה, תמונות היסטוריות ופריטים מהם ניתן לראות את שלבי התפתחות תרבות הכנת הגבינות לאורך ההיסטוריה.

טעימות גבינה

הסיור במפעל והביקור במוזיאון בוודאי יעשו אתכם קצת רעבים ויתנו לכם חשק לאכול גבינות הולנדיות משובחות. מפעל הגבינות של וולנדם מזמין את כול המבקרים לטעום וליהנות מסוגים שונים של גבינה הולנדית. צוות המחלבה ישמח לתת הסבר על סוגי הגבינות השונות, תהליך הבשלתם ועוד.

במפעל הגבינות של וולנדם חנות לממכר גבינות הולנדיות משובחות, את הגבינות תוכלו לקחת לארוחת הערב במלון בשילוב יין אדום או להביא טעימות לחברים ולמשפחה שנשארו בבית.

מבחר מלונות בוולנדם - היכנסו >>

השכרת רכב בהולנד  - היכנסו >>

שעות פעילות

בתאריכים 1 לנובמבר ועד 15 למרץ החל משעה 10:30 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים.

בתאריכים 16 למרץ ועד 31 לאוקטובר החל משעה 10:30 בבוקר ועד לשעה 18:30 בערב.
 

המלצות על מפעל הגבינות בוולנדם - Cheese Factory Volendam:
אין המלצות לעסק זה
הוסף המלצה רשימת המלצות