הולנד פס טריוואגו - השוואת מחירים ברוכים הבאים לאמסטרדם אוהדי הכדורגל של הולנד תחנות הרוח של הולנד הופעות באמסטרדם הדולפינריום - עולם הים של הולנד האי טסל - מסע מרתק בצפון הולנד הולנד ארץ האופניים

מחלבה כפרית לגבינות הולנדיות

כתובת: Zeilenmakerspad 5, 1509 BZ, הולנד, זאנסה סכאנס
טלפון: 31-0-75-6215820+

מחלבה להכנת גבינות הולנדיות בזאנסה סכאנס - Cheese farm Catharina Hoeve

המראה הפסטורלי של פרות הולנדיות מדושנות רועות באחו הירוק שעל צווארם קשור פעמון גדול עשוי נחושת ולצדם טחנות רוח. כמו גם, גלגלי הגבינות ההולנדיות הענקיות במשקל עשרות קילוגרמים. הם חלק מהמציאות ההולנדית והגאווה הלאומית לענף חקלאי משגשג של תוצרת חלב מובחרת.

ברחבי הולנד פועלות עשרות מחלבות כפריות שמכינות מגוון רחב של גבינות הולנדיות משובחות בטעם של פעם. אחת המחלבות בהם תוכלו ללמוד על איכות החלב ההולנדי ותהליך הכנת הגבינות, נמצאת בכפר האומנים זאנסה סכאנס.
 

דרג את בית העסק:
0 קולות [ממוצע: 0]
אתר הבית שלח לחבר הדפס
X

מחלבה כפרית בזאנסה סכאנס

זאת אטרקציה מיוחדת לכל המשפחה, כחלק מסיור במוזיאון הפתוח של כפר האומנים בזאנסה סכאנס, תוכלו לבקר במחלבה הכפרית שמייצרת גבינות על פי המסורת ההולנדית בת מאות השנים.

במחלבה תפגשו את צוות העובדים כשהם לבושים בבגדים הולנדים מסורתיים ובידיהם מגשים עמוסים בטעימות של מגוון גבינות הולנדיות בטעמים שונים שמייצרים במקום: גבינת גאודה, גבינה מעושנת, גבינת פרמז'ן שזכתה בתחרויות בינלאומיות וגבינות מיושנות שעמדו במרתף תקופות ארוכות והשתבחו עם הזמן.

גבינות הולנדיות למכירה

בנוסף לטעימות מוצעות בחנות המחלבה עשרות סוגי גבינות הולנדיות למכירה. הגבינות ארוזות במעטפת שעווה ששומרת על הטריות לאורך זמן. זה המקום לקנות גבינה איכותית ולהתפנק איתה בערב גבינות ויין עם החברים שנשארו בארץ.

כיצד מכינים גבינות ההולנדיות טעימות ?

לסקרנים שבינכם שירצו ללמוד על תהליך הכנת הגבינות ההולנדיות, מצפה חוויה מעניינת ומיוחדת. צוות המחלבה עורך מידי יום, סדנאות הסבר על תהליך הכנת הגבינה ומשק החלב ההולנדי.

הסוד לגבינות המשובחות של הולנד מתחיל בחלב,  זה מתחיל מאיכות המזון של הפרות, במקרה של הולנד עשב ירוק וטרי שגדל על קרקע פורייה ועשירה במים. גם תנאי המגורים של הפרות ברפתות הכפריות ואופן החליבה משפיעה לדברי ההולנדים על טעמו של החלב.

לחלב הטרי מוסיפים אנזים מיוחד שגורם לקרישת החלבון. גושי החלבון נאספים לסלסלות מחוררות ועוברים לשלב הבא, שהוא הוצאת הנוזלים על ידי מכבש (מלחציים). זהו, עכשיו צריך סבלנות – מניחים את גוש הגבינה להתיישן ולספוג את הטעמים של עשבי התיבול.

לאיתור בית מלון - לחצו כאן >>

להזמנת רכב שכור בהולנד - לחצו כאן >>

שעות פתיחה

המחלבה פתוחה מידי יום החל משעה 8:30 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים.
 

המלצות על מחלבה כפרית לגבינות הולנדיות:
אין המלצות לעסק זה
הוסף המלצה רשימת המלצות