הולנד פס טריוואגו - השוואת מחירים ברוכים הבאים לאמסטרדם אוהדי הכדורגל של הולנד תחנות הרוח של הולנד הופעות באמסטרדם הדולפינריום - עולם הים של הולנד האי טסל - מסע מרתק בצפון הולנד הולנד ארץ האופניים

בית מלאכה לכפכפי עץ - Wooden Shoe Workshop

כתובת: Kraaienest 4, 1509 AZ , הולנד, זאנסה סכאנס
טלפון: 31-0-75-6177121+

בית מלאכה ליצור כפכפי עץ - Wooden shoe workshop

כפכפי העץ הפכו לאחד הסמלים הבולטים שמזוהים יותר מכל עם האומה ההולנדית. ההולנדים הכפריים עדין נועלים את כפכפי העץ מידי יום, בזמן העבודה בשדות וכחלק מהלבוש ההולנדי המסורתי. ההולנדי העירוני ינעל את כפכפי העץ באירועים חגיגיים ופסטיבלים.

לעומת ההולנדים, התיירים רואים בקבקבי העץ מזכרת אותנטית מהטיול להולנד. בחנויות המזכרות ניתן למצוא כפכפי עץ בכל הצבעים והגדלים, רובם מעוטרים בפרחים וציורים מרהיבים. במידה ותרכשו כפכפי עץ בבית המלאכה בזאנסה סכאנס תיהיו סמוכים ובטוחים כי מדובר בכפכף עץ הולנדי מקורי.
 

דרג את בית העסק:
0 קולות [ממוצע: 0]
אתר הבית שלח לחבר הדפס
X

מדוע כפכפי עץ ?

לנו כישראלים קשה מאוד להבין את הראש ההולנדי, ומדוע ההולנדים בחרו לייצר נעלים, דווקא מעץ. על פניו זה נראה לא נוח ומסורבל, במיוחד שמשווים אותם לסנדלים התנכיות מהמסורת שלנו בארץ ישראל.

אבל להולנדים יש את הסיבות שלהם, מרבית האדמה בהולנד היא אדמה בוצית ורטובה. החקלאי ההולנדי היה צריך זוג נעלים עמידות בפני הרטיבות. כך נולד הרעיון להכין כפכף אטום למים, עשוי מעץ הצפצפה.

כיצד מכינים קבקבי עץ ?

קיימות שתי שיטות להכנת כפכפי עץ הולנדיות. השיטה המסורתית העתיקה, בה נהגו להכין כפכפי עץ היא על ידי פיסול ידני. השיטה הייתה איטית ויכולת הייצור הייתה של ארבעה-חמש זוגות קבקבי עץ ליום.

לעומתה השיטה המודרנית מסתמכת על שכפול בעזרת שבלונה. מכניסים למכונה חתיכת עץ שהושרתה במים במשך מספר שעות. ובעזרת מפסלת וכלי כרסום חשמלי מייצרים נעלי עץ לפי מידה. בשיטה המודרנית יכולת הייצור גדלה עד לכדי 100 זוגות ביום.

כיום, מרבית קבקבי העץ בהולנד מיוצרות על ידי מכונה ממוחשבת, מכונה שמצליחה לייצר אלפי זוגות כפכפי עץ מידי יום.

מוזיאון וסדנה לייצור נעלי עץ

בכפר האומנים בזאנסה סכאנס, תוכלו לצפות ללא כל עלות בתהליך הכנת נעלי עץ הולנדיות. בכל שעה עגולה נערכת בבית המלאכה סדנא, במהלכה נוטל המציג בול עץ ובעזרת שימוש בשבלונה וכלי עבודה חשמליים מכין נעל עץ הולנדית לתפארת. הסדנא היא חוויה מעניינת ומומלצת לכל גיל.

בזמן ההמתנה לסדנא תוכלו להתעמק באוסף כפכפי העץ שמוצג במוזיאון שבכניסה לבית המלאכה, כאן תמצאו כפכפי עץ אותנטיות בנות מאות שנים, כפכפי עץ בשילוב עור שהפכו למגפיים הולנדיות. כמו גם, מפה המספרת את ההיסטוריה המרתקת של הולנד והתפתחות תעשיית נעלי העץ ההולנדיות.

בנוסף, תוכלו לשוטט בחנות המזכרות שסמוכה לבית המלאכה. בחנות תמצאו שלל כפכפי עץ הולנדיות מעוטרות בציורים מרהיבים – מזכרת מהטיול שלכם בהולנד.

לאיתור בית מלון - לחצו כאן >>

להזמנת רכב שכור בהולנד - לחצו כאן >>

שעות פתיחה

הסדנה לייצור כפכפי עץ פתוח מידי יום החל משעה 9:00 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים.

המלצות על בית מלאכה לכפכפי עץ - Wooden Shoe Workshop:
אין המלצות לעסק זה
הוסף המלצה רשימת המלצות