הולנד פס טריוואגו - השוואת מחירים ברוכים הבאים לאמסטרדם אוהדי הכדורגל של הולנד תחנות הרוח של הולנד הופעות באמסטרדם הדולפינריום - עולם הים של הולנד האי טסל - מסע מרתק בצפון הולנד הולנד ארץ האופניים

המוזיאון לתרבות היסטורית

כתובת: Hogereind 6, 1793 AG, הולנד, De Waal – Texel
טלפון: 31-0-222-312951+

היסטוריה ותרבות מרתקת

המוזיאון לתרבות היסטורית פורש לפני המבקרים בו את חיי היום יום באי טסל ממש כפי שנראו לאורך המאה שעברה. המוזיאון פרוש על פני שטח רחב יחסית של 1500 מ"ר והדבר מאפשר להציג את החיים על כל היבטיהם: חקלאות, תובלה וחיי המשפחה כפי שנראו.

המוזיאון ממוקם בכפר הציורי פולדרי אשר יכול להראות כמוזיאון בפני עצמו בשל האותנטיות שבו.

דרג את בית העסק:
0 קולות [ממוצע: 0]
אתר הבית שלח לחבר הדפס
X

מתובלה לכל ההיבטים של חיי האיכרים

המוזיאון הוקם ב- 1963 בתור מוזיאון לתולדות התובלה אשר הציג סוגים שונים של כרכרות, מריצות ושלל כלי עבודה ושינוע על גלגלים, כלים המובילים בני אדם, בעלי חיים ותוצרת חקלאית.

במשך הזמן הורחב המוזיאון להצגה גם של כלי עבודה חקלאיים וכלי עבודה אחרים עד שלבסוף החל להציג את כל חיי התושבים במקום אשר מושתתים על הרבה מאוד חקלאות.

הנשים בחיי הכפר

המוזיאון מקדיש תערוכה מיוחדת לחלקן של הנשים בחיי הכפר. תרומתן של הנשים לחיי הכפר היתה רבה. אין מדובר רק על בישול או כביסה אלא הן היו אמונות על חלק מענפי החקלאות והייצור כמו כל הקשור לעבודה עם פשתן.

הפשתן היה גדל בטסל ובעיקר הנשים היו אחראיות על אריגת הפשתן והצמר והפיכתם בסופו של דבר לבגדים או מצעים. בנוסף היו הנשים אחראיות גם על חליבת הכבשים והכנתן של חמאה וגבינות.

בתי האיכרים והחצר

חלק נוסף במוזיאון מוקדש לבתי האיכרים ולחצרות הבתים. בבתים ניתן לראות את המטבח האותנטי והסלון שבו ספות ממש כמו היום. ליד הבית היתה הרפת, והשירותים היו בבית עץ קטן מחוץ לבית... בחצרות המטופחות צמחו דשא, ופרחים שונים. עץ האגס היה נפוץ מאוד בכל חצרות האיכרים ובאביב היתה פריחתו היפהפיה מכסה את האי.

המוזיאון לתרבות היסטורית הוא מוזיאון חווייתי המכניס את המבקרים בו אל תוך חיי האיכרים של תחילת המאה ה- 20. בנוסף למוצגים הרבים מתקיימות במקום גם פעילויות לילדים ברוח התקופה.

לאיתור בית מלון באי טסל - לחצו כאן >>

להזמנת רכב שכור בהולנד - לחצו כאן >>

שעות פעילות :

המוזיאון פתוח החל מ - 8 לאפריל

בימים שלישי עד שבת החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים

בימי ראשון וחגים החל משעה 13:30 בצהרים ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים

המוזיאון סגור בימי שני

דמי כניסה :

מבוגר : 4.50 €

ילד : 2.50 €

המלצות על המוזיאון לתרבות היסטורית:
אין המלצות לעסק זה
הוסף המלצה רשימת המלצות