הולנד פס טריוואגו - השוואת מחירים ברוכים הבאים לאמסטרדם אוהדי הכדורגל של הולנד תחנות הרוח של הולנד הופעות באמסטרדם הדולפינריום - עולם הים של הולנד האי טסל - מסע מרתק בצפון הולנד הולנד ארץ האופניים

המוזיאון להיסטוריה מקומית

כתובת: Kogerstraat 1, 1791 EN, הולנד, Den Burg - Texel
טלפון: 31-0-222-313135+

חוזרים בזמן למאה ה-19

המוזיאון להיסטוריה מקומית (Oudheidkamer) מאפשר לנו הצצה נדירה אל חיי הדייגים ומשפחותיהם., השימוש בשחקנים בלבוש מסורתי מעניקים אותנטיות אישית ומהעצימים את החוויה.

המוזיאון מציג את חיי המשפחות שחיו באי טסל מהיבטים רבים ונותן לחוות באופן מוחשי את החיים בטסל בתקופת המאה ה-19, כאשר האי היה נקודה מרכזית בדרכי הים וספינות רבות היו מגיעות אליו.

דרג את בית העסק:
0 קולות [ממוצע: 0]
אתר הבית שלח לחבר הדפס
X

תושבי האי טסל זכו לחיים בצל עבודת כפים וחיי חברה תוססים. עיקר התעסוקה הייתה דיג ומסחר ימי, מכוח הנסיבות, ראשי המשפחה נהגו לעיתים קרובות להותיר את המשפחות מאחור ולצאת להרפתקאות מעבר לים.

הנשים שנשארו מאחור נהגו לכתוב לבעלים מכתבי אהבה ועדכונים חמים מהבית. הבעלים נהגו לחזור עם מתנות מארצות רחוקות, כמו גם מציאות שהתגלו במהלך המסע. כיום במוזיאון להיסטוריה מקומית מאפשר לשמוע על הסיפורים שמוחבאים מאחורי כל אחד מהפריטים.

מכתבי אהבה לאהוב שבים

אחד המסמכים המעניינים מהם אפשר ללמוד על החיים באי מנקודת מבט אישית הוא סדרה של מכתבים שכתבה אחת מנשות הדייגים אל אהובה שבלב הים. השיר "אהובת הספן" של ריטה מזכיר את הכתוב במכתבים אלה, את געגועיה של האישה שתמיד נשארה על החוף, מחכה לאהובה שהפגישות איתו היו לא לעיתים קרובות. זהו מסמך אמיתי המתעד את רגשותיהם של האישה והילדים, ששימשו עוגן וחוף מבטחים לדייג או יורד הים.

מבנים מסורתיים על כל החפצים שבהם

המוזיאון מציג את בתי הדייגים באופן מדוייק. הבתים מלאים בחפצים ופריטים מעניינים בהם השתמשו באותם ימים- חפצי מטבח אשר שימשו לבישול, אפיה וחימום, האמבטיה וחדר המגורים על רהיטיו. מנורות, כלים ותמונות לקישוט הבית מוצגים אף הם.

חיי המשפחה ממש כפי שנראו בעבר

בנוסף לכל הכלים והחפצים אשר היוו חלק בלתי נפרד מחיי המשפחה באי טסל לפני כמאה שנה, ניתן לראות בצורה ברורה עוד יותר את חיי המשפחה בעזרת שחקנים הלבושים באופן מדוייק כמו שהתלבשו באותם ימים.

הנשים עם הכובע ההולנדי הטיפוסי אשר מוכר לנו מהתחפושת ההולנדית והילדים אשר לבושים אף הם כפי שהיו לבושים באותם ימים. המשפחה יושבת סביב שולחן המלא בכלים אותנטיים. הם מציגים בפני המבקרים במוזיאון תמונה אמיתית של החיים כפי שנראו כאשר הדייגים יצאו לים לתקופה ממושכת.

לאיתור בית מלון באי טסל - לחצו כאן >>

להזמנת רכב שכור בהולנד - לחצו כאן >>

שעות פעילות :

המוזיאון פתוח החל מ- 1 לאפריל ועד 31 לאוקטובר

בימים שני עד חמישי החל משעה 11:00 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהרים.

בימי שישי החל משעה 11:00 בבוקר ועד לשעה 14:00 בצהרים

בימי שבת וראשון החל משעה 11:00 בבוקר ועד לשעה 14:00 בצהרים

המוזיאון סגור בחגים

דמי כניסה :

מבוגר : 3.25 €

ילד (גילאים 4-13) : 1.50 €

ילדים מתחת לגיל 4 חינם

המלצות על המוזיאון להיסטוריה מקומית:
אין המלצות לעסק זה
הוסף המלצה רשימת המלצות