הולנד פס טריוואגו - השוואת מחירים ברוכים הבאים לאמסטרדם אוהדי הכדורגל של הולנד תחנות הרוח של הולנד הופעות באמסטרדם הדולפינריום - עולם הים של הולנד האי טסל - מסע מרתק בצפון הולנד הולנד ארץ האופניים

בקתת ציידי הלווייתנים

כתובת: Herenstraat 49, 1797 AG, הולנד, Den Hoorn Texel
טלפון: 31-0-611-241438+

ציידי הלווייתנים זכו לכבוד מלכים

הלוויתן נחשב לבעל חיים עוצמתי וחזק בממלכת הים. עכשיו דמיינו לעצמכם, צייד בלב ים על ספינה שנראית כ"קליפת אגוז", חמוש ב"צילצל" (כלי ששימש לדייג של בעלי חיים ימיים גדולים). יוצא לצוד את היונק הענק הזה, מפחיד? לא !

ציידי הלווייתנים נחשבו לאנשי הים האמיצים של הולנד. שספינת הדייג הייתה עושה דרכה חזרה אל החוף שמאחוריה נגרר לוויתן ענק. היו מתכנסים כל תושבי הכפר ומכינים קבלת פנים מלכותית לציידים האמיצים.

דרג את בית העסק:
0 קולות [ממוצע: 0]
אתר הבית שלח לחבר הדפס
X

מסע בזמן לתקופה של ציידי הלוויתן

כיום חל איסור על צייד לווייתנים בהולנד, אך בשלהי המאה ה - 18, התקופה בה הוקמה בקתת ציידי הלווייתנים, ('t Walvisvaarders Huisje) היו ציידי הלווייתנים מוערכים והמקצוע היה מקובל מאוד במיוחד במדינות הצפון הגובלות בים.

סיור מודרך בבקתת ציידי הלווייתנים הינו מסע מרתק אל-עבר המאה ה- 18. תקופה בה היו יוצאים ציידי הלווייתנים אל לב ים במטרה להכניע את היונק אדיר המיימדים הזה.

הבקתה שימשה את ציידי הלווייתנים כבית מגורים בתקופות שבין היציאה למסעות הציד. בבקתה תוכלו להתרשם מהפריטים הרבים: ריהוט, תיעוד המסעות וציוד הדיג שמציג את סיפורם ואורח חייהם של הציידים כפי שהוטבע בצורות שונות.

מסע שמתחיל ב- 1729

תחילתו של הסיפור ההיסטורי אודות בקתת ציידי הלווייתנים הוותיקה, החלה כבר בשנת 1729. אז אדם בשם קלאס קובס. שהיה ספן ומפקד ספינה מנוסה רכש את הבקתה עבור משפחתו. אותה הבקתה ממש המשיכה לשמש במשך מאות שנים, דורות נוספים של ציידי לווייתנים.

עיצוב בקתת ציידי הלווייתנים, כמעט שלא השתנה, כך שהסיור והשיטוט בה חושפים את המראה האותנטי, ממש כפי שחיו אותם לוכדי לווייתנים לפני מאתיים שנה.

כל הרהיטים והפריטים שמוצגים בבקתת ציידי הלווייתנים הם מתקופת המאה ה- 18 וה- 19, כנ"ל גווני הצבעים בחדרים. כך שבמהלך הביקור ניתן לראות מקרוב ואף לחוש את החיים באותה תקופה. חיים של אנשים שמרבית חייהם בילו על ספינות בלב הים.

ללמוד על חיי לוכדי הלווייתנים לעומק

בבקתת ציידי הלווייתנים מתקיימים סיורים מודרכים בהם מגוללים את סיפורי ההרפתקאות, כמו גם את חשיבותם של הלווייתנים באותם ימים ומטרת לכידתם. בנוסף ניתן לשמוע סיפורים המתארים את חיי היום יום בספינות שהגיעו ללב הים במטרה לתפוס לווייתנים.

החיים על ספינות הדייג היו מרתקים וקשים, בסיור המודרך בבקתה נחשפים גם הסיפורים הקטנים של חיי המשפחה בתוך הבית, את ההיסטוריה של חפצים הנראים בו וכיצד חיו בני הבית את חייהם: היכן בישלו, היכן ישנו, כיצד הסתדרו ללא הפתרונות העומדים לרשותנו היום.

מוזיאון בקתת ציידי הלווייתנים מספק הצצה אל חיים של אנשים מעניינים ולא שגרתיים אשר חיו בתקופה מעניינת.

לאיתור בית מלון באי טסל - לחצו כאן >>

להזמנת רכב שכור בהולנד - לחצו כאן >>

שעות פתיחה :

שעות הפתיחה של המוזיאון משתנות ויש צורך להתעדכן באתר האינטרנט של המוזיאון, תחת הלשונית "אירועים"

אתר אינטרנט : t Walvisvaarders Huisje

עלות כניסה :

דמי הכניסה לאדם : 2 €
סיור מודרך : 7.5 €

המלצות על בקתת ציידי הלווייתנים:
אין המלצות לעסק זה
הוסף המלצה רשימת המלצות